TP-link здобув репутацію надійного роутеру, ще на початку 2000-х років, за часів першого Iphone, коли дротовий Інтернет в наших квартирах тільки з’являвся.
Мій перший роутер був “TP-link 841 N” куплений в 2011 році, гарна модель на той час, послугував мені 6 років. Але я не витримав постійних проблем які з’являлися під час його експлуатації.
Так, якщо відкрити будь-який Інтернет магазин зараз та почитати відгуки про цю модель, то це мабуть найбільш шедевральний роутер усіх часів!!

Але чи на справді він такий гарний? Зараз я маю справу майже з усіма моделями популярних роутерів, сучасних роутерів.
93% заявок технічної підтримки до провайдерів Інтернету в Києві та Київській області. стосуються збоїв у роботі роутерів TP-link.
На прикладі 2-х Інтернет провайдерів я наведу 8 фактів проти роутерів TP-link:
- TP-link — не займає перше місце по купівлі в Україні. В наші часи люди почали купувати більш надійні пристрої у популярних світових брендів, такі як: Huawei, Xiaomi, Apple, Mikrotik, HP, Cisco, Asus, D-link, Google
- Вже не самий простий в налаштуванні маршрутизатор. Наразі майже всі популярні моделі роутерів налаштовуються за кілька хвилин, а деякі готові до користування вже з коробки без додаткових налаштувань, тільки підключіть провід Інтернет та користуйтесь, так їх можно та треба до налаштувати задля комфорту та безпеки, але… вони вже працюють при першому підключенні (наприклад бюджетні моделі Mikrotik)/
- Дуже малий запас ресурсів для обробки великого потоку даних. TP-link настільки поважає своїх користувачів, що навіть на офіційному сайті не вказує об’єм оперативної пам’яті та можливості процессора. Навіщо? Адже вони на декілька ланок нижчі за конкурентів. Згадайте, як Ви обираєте телефон? Ви дивитесь яка в нього камера, скільки пам’яті… Важливі фактори для вибору товару, але їх не вказують. Чому?
- Поглинач трафіку. TP-link любить переходити в режим “а теперь я кіно дивлюсь”. Прошивка роутеру відключає абонента від Інтернету, а сам маршрутизатор поглинає весь доступний трафік від провайдера. Куди йде увесь цей трафік? необхідно перезавантажити роутер, щоб він знову запрацював на свого власника.
- Внутрішній бан-лист. У прошивці роутеру є свій власний список сайтів (ip адрес), до яких не потрібно пускати користувача. Так Російська Федерація бореться із контентом який прагне приховати від людей. Чому РФ? Бо усі TP-link на ринку України запрограмовані в Російській Федерації, вони це і не приховують. Купуючи роутери TP-link ти підтримуєш Окупанта, ворожу державу яка Анексувала півострів Крим.
- Відсутність безпеки. Ці роутери мають дуже низький рівень захисту персональних даних. Вмонтовані в роутер програми і протоколи, слідкують за діяльністю користувача. Зламати такий роутер — невелика проблема, що казати — на зворотній стороні роутера наявний універсальний пароль для вашого WiFi (за замовченням).
- Не надійний у використанні. Розробники TP-link настільки впевнені в його надійності, що вмонтували в останні моделі — автоматичне перезавантаження роутеру за замовчуванням між 3 — 5 ранку. Адже користувачі вимушені постійно перезавантажувати його, задля появи Інтернету.
- DDOS атаки. Цей апарат настільки надійний, що не тільки здатний “утримувати” користувача від DDOS атак, але й самостійно їх розпочинати. Внутрішні програми роутеру TP-link сприяють організації та проведенню DDOS атак на такі ресурси як Microsoft, Google, Apple. Ці дані були надані провайдерами Києва та київської обл., що встигли зафіксувати такі факти.
Бережіть свій час та конфіденційність!